Format Kitap
Barkod 9786059129374
Yayın Tarihi 2016-02-08
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 344
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 165 X 240

Emeği Geçenler :
Yayın Yönetmeni   : Barış Yücel Turan
Yazar   : Fahrettin Ateş
Yazar   : Orhan Eripek
Yazar   : Özgür Umut Vurgun
Yazar   : Fahrettin Ateş;Orhan Eripek;Özgür Umut Vurgun

Orhan Eripek, Özgür Umut Vurgun ve Fahrettin Ateş tarafından kaleme alınan Türkçe ya¬zılmış ilk SQL, Analitik SQL ve PL/SQL kitabının birinci bölümünde SQL dili hakkında bil¬gi vermekle beraber örnekleri denemek için gerekli olan programların konfigürasyo¬nu hakkında da geniş bilgi veriliyor. Daha sonraki bölümlere doğru basit SQL deyimle¬rinden başlayarak SQL dilinde fonksiyonlar, join'ler, DML deyimleri ve kullanıcı yöneti¬mi gibi konular ele alınıyor. Aynı zamanda table, synonym, view, index ve sequence gibi veritabanı nesnelerine ait çok sayıda farklı örnekleri ele alan yazarlar, birçok kitapta az rastlanan ancak günlük hayatta çok kullanılan ?SQL dili ile raporlama bölümünde bir¬çok kişinin bilmediği farklı raporlama metotlarından bahsediyorlar.
Kitabın esas bölümünü teşkil eden PL/SQL programlama dili hakkında olan Bölüm II farklı alt bölümlerden oluşup bu dil hakkında çok geniş bilgileri kapsar. İlk bölümde PL/SQL dilinin yapısı hakkında geniş bilgi veren yazarlar daha sonraki bölümlere doğru data tipleri, döngüler, trigger'lar, cursor'ler ve exception'ler hakkında geniş bilgi vere¬rek basitten zora doğru farklı örneklerle her konuyu ele alıyor.
Son bölümde ise, birçok uzman developer'ın dahi anlamakta zorlandığı analitik fonksi¬yonlar ele alınıyor. Bölüm boyunca hiyerarşik sorgular ve regularexpression'lar incele¬nip farklı örneklerle bu tip sorguların ve expression'ların çalışması açıklanıyor.

- SQL Nedir ?
- SQL'de Fonksiyonlar
- SQL DML(Data Manipulation Language)
- Kullanıcı Yönetimi
- Analitik Fonksiyonlar
- Hiyerarşik Sorgular
- RegularExpression
- PL/SQL
- PL/SQL Veri Tipleri ve Değişkenler
- Trigger Kullanımı
- İmleç (Cursor)
- Aykırı Durumlar(Exception Handling)

devamını oku..
Kategori : Database
45.50
Liste Fiyatı : 45.50
Kazancınız : 0.00

Stokta yok
Favorilere Ekle