Anasayfa Sayfa Garanti - İade ve Değişim


Değişim İade Bildirimi

İnternet mağazamızdan satın aldığınız ürünlerle ilgili iade ve değişim bildiriminizi;
[email protected]  mail adresine,
0 212 486 1190-nolu iletişim numarasını arayarak,
İletişim formu doldurarak iletebilirsiniz,

Değişim ve İade İşlemleri

Internet mağazamızdan satışı yapılan ürünler için 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereği cayma hakkına sahiptir.

Site üzerinden yapılan satışlarda; tüketici, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde malı kabul etmekte veya hiçbir gerekçe göstermeden ve hiçbir yükümlülük altına girmeden reddetmekte veya geri göndermekte serbesttir.

Niteliği itibari ile iade edilmeye uygun olmayan ürünler,

·  Tek kullanımlık ürünler,

§  Kopyalanabilir yazılım ve programlar,

§  Çabuk bozulma tehlikesi olan ve son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler

§  Ambalajı açılmış, kullanılmış ya da bozulmuş olması şartı ile Elektronik ürünler,

· Taşınabilir ve masa üstü bilgisayarlar, her türlü yazılım ve programlar,

·  Blu-ray, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar sarf malzemeleridir.

Ayrıca satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve ( varsa ) garanti belgesi ile ürünün servisine / tedarikçisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Tarafımıza göndereceğiniz ürünler de aynı teknik servislere/tedarikçilere gönderileceğinden sizin direk servise göndermeniz size zaman kazandıracaktır.

Ürünün / ürünlerin ayıplı (kusurlu/arızalı/bozuk) olduğunun anlaşılması durumunda ürün teslim tarihinden ( ürünü aldığınız tarih)  itibaren 30 gün içerisinde aşağıdaki haklara sahipsiniz.

a) Ürünü geri göndererek sözleşmeden dönme,

b) Masrafları satıcıya ait olmak üzere ürünün ücretsiz onarılmasını isteme,

c) Ürünün ayıpsız olan başka bir tanesi ile değiştirilmesini isteme.

Ancak bu haklardan birinin kullanılabilmesi için ayıbın varlığının tespiti gereklidir. Söz konusu üründe/ürünlerde bir ayıp mevcut mu, mevcutsa imalattan mı kaynaklandığı, yoksa kullanım hatasından mı kaynaklandığı yetkili servis veya tedarikçi firmalar tarafından saptanacaktır.

Bu işlemin sonucuna göre eğer kullanım hatasından kaynaklı bir kusur/arıza/bozukluk bulunmamakta ise bu haklardan birini kullanabilirsiniz

Kolay İade Süreci

§  İade ve değişim sürecinin başlayabilmesi için, www.semakirtasiye.com.tr  web sitemizdeki iletişim formunu doldurmanız veya müşteri hizmetleri hattımıza bilgi vermeniz gerekmektedir.

§  Bildirim yaptığınız iade ve değişim işlemleriniz için siparişinizi anlaşmalı kargo firması MNG Kargo ile ücretsiz (karşı ödemeli) olarak göndermelisiniz.

§  İade veya değişim işlemlerinde  faturanızı ürün ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

§  Ürününüz bize ulaştıktan sonra iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir ve bu işlemin sonucunda e-posta aracılığıyla bilgilendirilirsiniz.

§  Tüzel kişiliğe sahip olan ve şirket adına düzenlenmiş olan fatura işlemlerinden doğan iade ve/veya farklı bir ürün ile değişim taleplerinde, ilgili firmanın iade ve/veya değişim yapılacak ürünler için Sema Kırtasiye adına iade faturası düzenlemesi ile işlem tamamlanabilmektedir.

§  Tüzel kişilik e-vergi mükellefi ise düzenlenmiş olan e-iade faturasının numarasını Sema Kırtasiye’ ye ilgili iade dönemi içerisinde iletmesi ile tamamlanabilmektedir. İade faturası düzenlenmesi kanuni bir yükümlülüktür.


İade, garanti ve değişim formu için tıklayınız.