Anasayfa Sayfa Sema KartSEMA KART

SEMA KART

Sema Kırtasiyenin siz değerli müşterilerimize sunmuş olduğu, kampanya ve avantajlardan yararlanmaya indirimli alışveriş yapmaya olanak sağlayan alışveriş kartıdır.

Sema Kartın avantajları mağazalarımızı ziyaretiniz ile başlar ve yapacağınız her türlü alışverişte beklenmedik promosyon ve fırsatlardan faydalanmanızı sağlayacağı gibi alışverişlerinizle birlikte biriken puanlarınızı da aynı zamanda kullanmanızı sağlar. 

Sema Kart kullanımı için yaş sınırı yoktur. Sema Kart, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine tabi değildir ve Sema Kırtasiye şubelerinde kullanılır.

SEMA KART

Biriken puanlarınızı Sema Kart üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra mağazalarımızdan yapacağınız alışverişlerde dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Biriken puanlar para değerindedir.

Biriken puanlarınız harcamanız için tarih sınırınız bulunmamaktadır. Dilediğiniz an şubelerimizden alışveriş karşılığında bu puanları kullanabilirsiniz. 

Biriken puanlar silinmez biriken puanlarınız yıl içinde kullanılmadığı takdirde bir sonraki yıla devreder.

Kartta biriken puanınızı alışveriş esnasında kasiyere sorarak öğrenebileceğiniz gibi kartınıza ait kullanıcı adı ve şifreniz ile size ait olan üyelik hesabından takip edebilirsiniz.

Sema Kart, yapacağınız tüm alışverişlerde puan toplamanızı sağlarken size özel kampanyalar ile veya mağaza içinde ekstra puan veren ürünlerden satın alma koşulu ile ekstra puan kazanmanızı sağlar.

Ayrıca firmamız tarafından belirli zamanlarda “Puan yükleme oran ve hakkı” Sema Kırtasiyede olmak kaydı ile müşterilerimize aşağıaki koşullarda ek puan yüklemesi yapabilmektedir.

ü  Doğum günü ve evlilik yıldönümlerinde yapacağı alışverişlerde,

ü  Web sayfamız veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapacağı yorum ve tavsiyelerde,

ü  Sema Kart üyelik tavsiyesinde bulunma gibi durumlarda

Bu sebepten Üyelik esnasında doğum tarihi evlilik yıl dönümü, Sms veya mail gönderim onayının tercih edilmesi sizlere ulaşabilmek adına önemlidir.

SemaKart tüm müşterilerimize hitap eden temel kartımız olmakla beraber, farklı ayrıcalıklara sahip “ÖğretmenKart” “HediyeKart” “JuniorKart-Kumbaramla birlikte SemaGold” ve ''SemaPlatinum”. kartlarımız bulunmaktadır.

Semakart ve diğer kartlarımızdaki İndirim ve Para Puan oranları Firmamız uhdesinde saklı kalmak kaydı ile tüm müşterilerimize kazan Kazan mantığı ile fayda sağlamayı amaç edinmektedir.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Biriken puanlarımı nasıl harcarım?

Biriken puanlarınızı Sema Kart üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra mağazalarımızdan yapacağınız alışverişlerde dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Biriken puanlar para değerindedir.

Sema Kart içerisindeki puanları ne zamana kadar kullanabilirim?

Biriken puanlarınız harcamanız için tarih sınırınız bulunmamaktadır. Dilediğiniz an şubelerimizden alışveriş karşılığında bu puanları kullanabilirsiniz. 

Sema Kart’ımda biriken puanlarım silinir mi?

Hayır, silinmez biriken puanlarınız yıl içinde kullanılmadığı takdirde bir sonraki yıla devreder.

Kartımda ne kadar puanım var nasıl öğrenebilirim?

Birinci ve en kolay seçenek web sayfamız üzerinden "üyelik oturumu" açarak ( https://www.semakirtasiye.com.tr/account/login ) sorgulatabileceğiniz gibi mağaza içerisindeki fiyat sorgulattığınız barkod okuyuculardan ve son olarak eğer kasalar müsaitse kasa personelimizin size yardımcı olması ile öğrenebilirsiniz.

Nasıl daha fazla puan kazanabilirim?

Sema Kart, yapacağınız tüm alışverişlerde puan toplamanızı sağlarken size özel kampanyalar ile veya mağaza içinde ekstra puan veren ürünlerden satın alma koşulu ile ekstra puan kazanmanızı sağlar. Ayrıca 

Doğum günü, yıl dönümüne özel alışverişlerde,

Sema Kart üyelik bilgilerinin güncellemesi durumunda,

Sema Kırtasiyenin yapacağı duyuru ve kampanyalara SMS ve Mail gönderimine açık müşterilerimize,

Web sayfamız veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden aktif katılımcı müşterilerimizin yapacağı yorum ve tavsiyelerde,

Sema Kart üyelik tavsiyesinde bulunma. 

Gibi durumlarda “Puan yükleme oran ve hakkı” Sema Kırtasiyede olmak kaydı ile müşterilerimize “Kazan Kazan” prensibi ile farklı puan yüklemeleri gerçekleşebilmektedir.

Doğum günü, ilk alışveriş, yıl dönümlerinde puan verilmekte midir?

Üyelik işlemini tamamlayan tüm müşterilerimiz doğum günü ve yıl dönümleri içerisinde Sema Kart ile yapacakları alış verişlere özel indirim ve puanlar tanımlanacak ve dönemsel duyurular ile müşterilerimize bildirilecektir. 

Sema Kart yanımda değilse avantajlardan faydalanabilir miyim?

Evet, faydalanabilirsiniz Sema Kart yanınızda değilse bile üyelik sırasında verdiğiniz telefon numaranı kasa görevlisine söyleyerek avantajlardan yararlanıp, puan toplayabilirsiniz. Ancak puan harcamak için Sema Kart’ınızın yanınızda olması gerekmektedir.

Sema Kart’ım ne zaman aktif olur?

Mağazalarımızdan yapılan üyelikte kartınızı beklemeksizin alabilir ve aktif olarak kullanabilirsiniz. Internet üzerinden yapılan üyeliklerde üyeye giden aktivasyon mailinin üye tarafından kabulü ile üyelik ve kart aktivasyonu gerçekleşmiş olur. 

Internet üzerinden yapılan Sema Kart üyeliklerinde üyeye ait Sema Kart Merkez Şube Arterium Mağazamızdan alınabilir.

Üyelik aktifleşmeden Sema Kart’ımı kaybedersem ne yapmalıyım?

Sema Kırtasiye Mağazalarını ziyaret ederek yeni bir kart alabilirşiniz.

Sema Kart’ımı kaybedersem ne yapmalıyım?

Sema Kartınız kaybolduğunda, çalındığında ya da kırıldığında size en yakın Sema Kırtasiye mağazasına giderek yeni bir kart alabilirsiniz. Dolduracağız yeni form ve kart kayıp bilgisini verdikten sonra eski kartınızdaki bilgi ve puanlar yeni kartınıza tanımlanacaktır. Ancak bu işlem sonrası Sema Kart bakiyenizden – 5 TL Kayıp Kart bedeli puan olarak düşülecektir. Bu uygulama ikinci ve tekrar eden her kayıp işlemi için yeniden uygulanır.

Eğer Sema Kartınızı üyeliğiniz aktif olmadan kaybetti iseniz aynı şekilde yeni kart talep edebilir ve yeni kart alabilirsiniz bu işlem sonucunda da Sema Kart bakiyenizden – 5 TL Kayıp Kart bedeli puan olarak düşülecektir.

Farklı avantajlar sağlayan Sema Kartlar var mıdır?

Sema Kart her türlü müşterimize hitap etmekle birlikte aynı zamanda farklı avantajlar sağlayan SemaGOLD Kart, SemaPLATIN, SemaJUNIOR kartlarımız da bulunmaktadır.

SEMA KART